HoKa
web o individuálním cestování
Madagaskar 2008-9 - Počasí aneb kdy jet


Madagaskar


Sekce

Info o zemi  
Mapa  
Riziko malárie  
Itinerář a deník  
Fotky  
Fotky II  
Fotky III  
Ceny  
Kam jet - tipy  
Kdy jet - počasí  
Celk. náklady  
Hlavní stránka  


Výběr fotek

Ifaty

NP Andasibe-Mantadia

Ifaty

NP Andasibe-Mantadia


Odkazy

www.hedvabnastezka.cz


E-mail
 
TOPlist

 

Protože Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem naší planety jsou klimatické podmínky v jeho různých částech velmi rozdílné. Obecně lze říci, že nejvhodnější dobou k návštěvě většiny oblastí je období mezi dubnem a říjnem či listopadem. Za období, kdy je cestování po ostrově nejproblematičtější lze považovat leden - březen, poněvadž mnoho silnic se stává díky silným dešťům absolutně nesjízdnými. Navíc na východě a severovýchodě hrozí v tuto dobu největší riziko cykónů.
Nejchladněji zde je v zimních měsících (květen - říjen), kdy je na centrální vysočině (včetně Antananariva) chladno, vlhko a větrno, ačkoliv na západě a jihozápadě ostrova může být stále horko a slunečno.
Na jihozápadě a západě je v létě neuvěřitelně teplo, avšak v zimě je zde příjemně, většinou pouze s menšími přeháňkami. Ve Fort Dauphin vás můžou překvapit deště třeba až v červnu. Na východě a severovýchodě musíte být připraveni na déšť a zamračenou oblohu během celého roku. Na poloostrově Masoala a v okolí Maroantsetry jsou nejdeštivějšími měsíci červenec - září.

 

Jak je na Madagaskaru právě nyní se můžete podívat zde:   aktuální počasí

 

Zpět | Další