HoKa
web o individuálním cestování
Jihoafrická republika 2014 - Počasí aneb kdy jet


JAR


Sekce

Info o zemi  
Mapa  
Riziko malárie  
Itinerář a deník  
Fotky  
Fotky II  
Fotky III  
Fotky IV  
Ceny  
Kam jet - tipy  
Kdy jet - počasí  
Celk. náklady  
Hlavní stránka  


Výběr fotek

sloni

baobab

Namaqua

Mys Dobre Nadeje


Odkazy

www.hedvabnastezka.cz


E-mail
 
TOPlist

 

Jihoafrická republika je relativně suchá země, s průměrnými ročními srážkami kolem 464 mm. Zatímco Western Cape dostane většinu srážek v zimě, zbytek země má srážky především letní. Teploty v Jižní Africe jsou nižší, než v jiných zemích na stejné rovnoběžce - jako třeba Austrálie - zejména díky vyšší nadmořské výšce. Na centrální náhorní plošině (Johannesburg leží v 1 694 m) udržuje nadmořská výška průměrné letní teploty pod 30 ° C. V zimě, ze stejného důvodu, mohou nočním teploty klesnout až několik stupňů pod nulu. Pobřežní oblasti jsou nejteplejší v zimě. Nicméně je veliký rozdíl mezi teplotami na východním a západním pobřeží zemědíky Benguelskému proudu.
Léto
Léto (od poloviny října do poloviny února) se vyznačuje teplým, slunečným počasím - často s bouřkami, které Vám umožní cítit jedinečnou africkou vůni ve vzduchu. Jak jsem již psal výjimka jeWestern Cape, který má většinu srážek v zimě.
Podzim
Podzim v Jižní Africe (polovina února až duben), nabízí nejlepší počasí v některých ohledech. Velmi málo prší po celé zemi a je teplo, ale ne příliš horko. V Kapském Městě je podzim fantastický s horkými slunečnými dny a teplými nocemi, které mnoho lidí tráví venku.
Zima
Zima v Jižní Africe (květen až červenec) se vyznačuje ve výše položených oblastech centrální plošiny suchými, slunečnými dny s chladnými nocemi, někdy se silnými mrazy. Je dobrý mít připravené teplé oblečení. Horké a vlhké pobřeží KwaZulu-Natal, stejně jako Lowveld (níže položené oblasti) Mpumalanga a Limpopo, nabízejí úžasné zimní počasí se slunečnými dny téměř bez větru nebo deště. Western Cape dostane většinu deště v zimě. Nicméně deštivé dny střídají s krásným slunečnými. Ve vysokých horách na mysu a Drakensbergu v KwaZulu-Natal obvykle v zimě sněží.
Jaro
Nikde v Jižní Africe není jaro (od srpna do poloviny října) tak efektní jako v provinciích Cape. Šedá zima je zapomenuta a tisíce malých, jinak nevýznamné rostliny pokryjí pláně duhovými koberci květin. Záplava květů Namaqualandu v Western a Northern Capu je každoroční poutí pro mnoho Jihoafričanů.

 

Jak je v JAR právě nyní se můžete podívat zde:   aktuální počasí

 

Zpět | Další