HoKa
web o individuálním cestování
Egypt 2002 - Tipy na cestu


Egypt


Sekce

Info o zemi  
Mapa  
Riziko malárie  
Itinerář a deník  
Fotky  
Ceny  
Kam jet - tipy  
Kdy jet - počasí  
Celk. náklady  
Hlavní stránka  


Výběr fotek

Dahab - velbloudí očko

oáza Dakhla - El Quasr

Káhira - Chefrenova pyramida


Odkazy

www.hedvabnastezka.cz


E-mail
 
TOPlist

 

KÁHIRA: nejlidnatější město Afriky, které se nachází v nilské deltě. Egyptské muzeum je jedno z nejzajímavějších na světě, obsahující na 120 tisíc předmětů. Dobrým rádcem pro návštěvníky je Oficiální katalog Egyptského muzea. Určitě byste neměli vynechat sál mumií (vstupné 40 LE, studenti 20 LE)a poklad z Tutanchamónova hrobu. Co neukradli Francouzi, Britové či Němci, je právě zde. V islámském starém městě doporučujeme navštívit nejslavnější bazar Chán al-Chalílí. O slávě a lesku fátimovské Káhiry podává dodnes mešita al-Azhar. Další velkolepou podívanou na město a Nil je Citadela s mešitou Muhammada Alího (Alabastrová mešita). V bezprostřední blízkosti se nachází mešita sultána Hassana, dodnes považovaná za nejkrásnější mešitu na Středním východě.  

PYRAMIDY V GÍZE: Cheopsova (137 m), Chefrénova (136,4 m)a Menkaureova pyramida (66 m) a Sfinga vytesaná do podoby faraona Chefréna. 

ALEXANDRIE: město založené velkým vojevůdcem Alexandrem Velikým ve čtvrtém století před Kristem. Symbolem města je bílá Kájtbájova pevnost, kde stál až do ničivého zemětřesení v r.1326 legendární maják.
 

LUXOR: hlavního město Egypta od roku 2100 do 750 před n.l.. Na východním břehu stojí chrám v Luxoru (20 LE) od nehož se po velkolepé promenádě sledující tok Nilu dostaneme do chrámu v Karnaku (20 EL). Na západním břehu Nilu se rozkládá jeden z největších egyptských hřbitovů - Údolí králů a královen (princů a princezen). Určitě nezapomeňte na architektonicky ojedinělé dílo, terasový chrám Hatšepsut. zádušní chrám Ramesse II., Memnónovy kolosy, Dajr al-Madína (vesnice umělců, výroba z alabastru), soukromé hroby. 

ASUAN: pro mnoho návštěvníků nejkrásnější město s Asuánskou přehradou, Abú Simbel - velkolepý pomník faraona Ramesse II.


NIL: světoznámé felukky


...klášter svaté Kateřiny na Sinaji (Mojžíšova hora) a přímořská letovisko Hurghada a Sharm al-Sheik, Suezský průplav


MOJE TIPY: můj subjektivní žebříček navštívených míst je tento (seřazeno od nejlepšího místa po nejhorší)

  1. Oáza Dakhla - spaní pod nebem plným hvězd v Libyjské poušti
  2. Dahab - potápění v Rudém moři
  3. Asuán - pěkné město, plavba po Nilu na feluce
  4. Káhira - ruch velkoměsta s velkým V, muzeum
  5. Luxor, Karnak - chrámy
  6. Údolí králů - hrobky faraónů
  7. Údolí královen

 

Zpět | Další